Kodowanie u Jeżyków

Dnia 30.11.2021 r. Jeżyki uczestniczyły w zajęciach rozwijających kompetencje społeczne pt.: Gramy , choć nie zawsze wygrywamy.

Gra w gry planszowe to bardzo lubiana przez dzieci aktywność, ale zdarza się, że tylko do momentu, w którym wygrywają. Przegrana powoduje duży zawód i rozczarowanie. Nie jest łatwo pogodzić się z porażką, wygraną innego zespołu. Nie musi tak być, warto pokazać dzieciom ile radości i wartości może nieść wspólna rozgrywka sama w sobie, bez względu na to, która grupa zajmie pierwsze miejsce.

Na zajęciach przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza dzieci grały w gry strategiczne. Uczyły się też tworzyć swoją własną grę , a wraz z nią swoje zasady obowiązujące podczas rozgrywek.

Na początku zajęć dzieci rozmawiały o różnego rodzaju grach zespołowych i zasadach obowiązujących podczas tych gier. Dzieci próbowały też określić uczucia, jakie im towarzyszą w momencie wygranej, a jakie gdy przegrają. Następnie Jeżyki  odszukały na postawie podanych kodów litery i ułożyły z nich hasło. Nauczycielka wyjaśniła dzieciom na czym polega zasada FAIR PLAY.  Dzieci zagrały też  w grę „ścigankę”, której zasady stworzyły  wspólnie.