Spotkanie propagujące treści ekologiczne - 14.05.2015

W naszej placówce od wielu lat zajmujemy się tematyką ekologiczną, organizując różnego rodzaju działania w tym zakresie. 14 maja 2015 przygotowaliśmy program, na który zostali zaproszeni dyrektorzy innych placówek, a także rodzice dzieci. Spotkanie przygotowały dwa działające w naszym przedszkolu koła: ekologiczne i teatralne.

 Rozpoczęliśmy od  przedstawienie teatralnego, o treści ekologicznej pt.; „Jaś i Małgosia”.  Mali aktorzy w zabawny sposób starali się przekonać innych, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i powinniśmy dbać o jej czystość, aby jak najdłużej nam służyła. Następnie, podczas ekologicznego quizu, przedstawiciele poszczególnych grup, odpowiadali na pytania dotyczące świata przyrody, oraz właściwego zachowania się w stosunku do niej. Poprawność odpowiedzi oceniało jury w skład którego weszła Pani Dyrektor Krystyna Biernat –Sarnecka oraz dwoje rodziców.

Ostatnim punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Przedszkolaki, z pomocą swoich pań, przygotowały stroje z różnych materiałów przeznaczonych do wyrzucenia. Piękne kreacje wykonane zostały między innymi z gazet, rolek po papierze toaletowym, woreczków foliowych, pergaminu, sznurków, starych kalendarzy, ceraty do przykrycia stołu, itp.

 Musimy pamiętać, że człowiek nie jest panem Ziemi, ale tylko istotą na niej żyjącą. Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością, a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka. Dlatego w naszej placówce, dbamy o kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska. Staramy się dostarczać dzieciom i ich rodzinom jak najwięcej możliwości poznawania przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i jej zjawiskami.