REKRUTACJA 2019/2020

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na terenie Miasta Kielce na rok szkolny 2019/2020.

 

12.03.2019 r. – 18.03.2019 r. do godz. 15:00 – odbywa się potwierdzanie woli przez rodziców dzieci, już uczęszczających do przedszkola, o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki.

ŻEGNAMY ZIMĘ, BUDZIMY WIOSNĘ !

21 marca nasze przedszkolaki budziły wiosnę. Zgodnie ze starym, ludowym zwyczajem dzieci przygotowały piękne Marzanny, które pomogły nam pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w ogrodzie przedszkolnym. Najpierw odbył się uroczysty przemarsz z Marzannami i okrzykami budzącymi wiosnę „Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś?”. Następnie dzieci pożegnały się z kukłami słowami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Wiosna już jest!

KONCERT MUZYCZNY"CZTERY PORY ROKU"

20 marca  br. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. „CZTERY PORU ROKU”. Muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej zaprezentowali naszym dzieciom utwory Antonio Vivaldiego. Wraz z Vivaldim wszyscy odbyli  niezwykłą podróż po czterech porach roku. Przedszkolaki  w atrakcyjny sposób przybliżyły odbiór muzyki i pobudziły wyobraźnię przenosząc się w  świat dźwięków i zjawisk przyrody. Dzieci poznały także instrumenty muzyczne tj. skrzypce  i wiolonczelę.

MARZANNA U "JEŻYKÓW"

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” 

20 marca „Jeżyki” rozpoczęły  zajęcia od przygotowania Marzanny. Wspólnie rozmawiały i śpiewały piosenkę o wiośnie. Słomiana  panienka ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami teraz czeka w naszej sali. W dniu jutrzejszym Marzanna wraz z dziećmi wyruszy z przedszkola do ogrodu przedszkolnego, gdzie przedszkolaki pożegnają zimę. 

Strony