Podsumowanie projektu: "Logopedyczny Alfabet"

Projekt realizowany był od 01.09.2025 roku do 30.06.2026 roku. W projekcie brały udział dzieci z grupy III Jeżyki. Koordynatorem projektu była pani Dorota Karyś we współpracy z paniami - Małgorzatą Kruk i Edytą Dudą

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

Cele szczegółowe projektu:

- podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego

- usprawnianie aparatu oddechowego

- poszerzanie słownictwa czynnego i biernego

- ćwiczenia umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu

- rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu

- podnoszenie sprawności w zakresie motoryki

- doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej

Warunkiem uczestnictwa w projekcie było zrealizowanie minimum 10 zadań projektowych z listy, udokumentowanie ich realizacji i umieszczenie fotorelacji wraz z krótkim opisem na grupie projektu na Facebooku oraz wypełnienie i przesłanie do organizatora arkusza ewaluacyjnego.

W ramach projektu dzieci zrealizowały następujące zadania:

  1. D – Do jak deszcz.
  2. F - F jak farma.
  3. G - G jak gimnastyka buzi i języka.
  4. I – I jak instrumenty
  5. J- J jak jajko.
  6. K - K jak kostka.
  7. Ł - Ł jak łódka.
  8. N – N jak naśladowanie.
  9. R - R jak różnicowanie.
  10. S – S jak serpentyna.
  11. T - To jak tort.