Projekt realizowany był od 01.09.2025 roku do 30.06.2026 roku. W projekcie brały udział dzieci z grupy III Jeżyki. Koordynatorem projektu była pani Dorota Karyś we współpracy z paniami - Małgorzatą Kruk i Edytą Dudą
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.
Cele szczegółowe projektu:
- podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego
- usprawnianie aparatu oddechowego
- poszerzanie słownictwa czynnego i biernego
- ćwiczenia umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu
- rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu
- podnoszenie sprawności w zakresie motoryki
- doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej
Warunkiem uczestnictwa w projekcie było zrealizowanie minimum 10 zadań projektowych z listy, udokumentowanie ich realizacji i umieszczenie fotorelacji wraz z krótkim opisem na grupie projektu na Facebooku oraz wypełnienie i przesłanie do organizatora arkusza ewaluacyjnego.
W ramach projektu dzieci zrealizowały następujące zadania:
- D – Do jak deszcz.
- F - F jak farma.
- G - G jak gimnastyka buzi i języka.
- I – I jak instrumenty
- J- J jak jajko.
- K - K jak kostka.
- Ł - Ł jak łódka.
- N – N jak naśladowanie.
- R - R jak różnicowanie.
- S – S jak serpentyna.
- T - To jak tort.
