Wizyta policjanta w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe i bardzo pouczające spotkanie z policjantem mł. asp. Tomaszem Klimczewskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Była to doskonała okazja do przypomnienia oraz utrwalenia najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Pan policjant w ciekawy i przystępny sposób opowiedział dzieciom, jak prawidłowo poruszać się po przejściach dla pieszych oraz jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu jezdni. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak ważne jest bezpieczne podróżowanie samochodem – przypomniano im o konieczności jazdy w fotelikach oraz zapinania pasów bezpieczeństwa.

Podczas spotkania poruszony został także niezwykle ważny temat kontaktów z osobami obcymi. Policjant wyjaśnił dzieciom, jak należy reagować w sytuacjach, gdy są zaczepiane przez nieznajome osoby, oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji. Serdecznie dziękujemy za cenną lekcję bezpieczeństwa oraz poświęcony czas.